Bilim Kurgu

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları

Kitabın başlarında Bill ile Fleur’un düğünü olur. Fakat ölümyiyenler düğünü basar; Harry, Ron, Hermione ve diğerleri Bakanlık’ın Voldemort tarafından ele geçirildiğini ve Sihir Bakanı Rufus Scrimgeour’un öldürüldüğünü öğrenirler. İlk önce Tottenham Court’a giderler. Bir kafeye oturarak olup-bitenleri değerlendirirken iki ölüm yiyenin saldırısına uğrarlar.Harry, Ron ve Hermione Hortkulukların peşine düşerler. İlk önce Grimmauld Meydanı 12 Numara’ya gider ve Kreacher ile konuşurlar. R.A.B.’ın aslında Sirius’un kardeşi Regulus olduğunu öğrenirler. Regulus, Slytherin’in madalyonunu (Hortkuluklardan bir tanesi) Kreacher’a saklaması için vermiş, fakat Mundungus kolyeyi çalmış ve Dolores Umbridge vermek zorunda kalmıştır. Harry, Ron ve Hermione Sihir Bakanlığı’na kılık değiştirerek girerler ve orada, ruh emicilerin gücünü kullanarak muggle ana-babadan doğma büyücü ve cadıları tespit etmeye çalışan Umbridge’den, hortkuluğu çalarlar. Bu esnada da muggle ana-babadan doğmakla suçlananların birçoğunu kurtararak oradan kaçarlar.

Bakanlık’tan buharlaşarak kaçmaya çalışırken ölüm yiyen ve aynı zamanda bakanlıkta bulunan Yaxley Hermione’nin elini tutar yani onlarla birlikte buharlaşır, Hermione ondan elini zor kurtarır ve bu yüzden Sirius’un evi yerine bir ormana buharlaşırlar. Çünkü artık Yaxley ve diğer ölüm yiyenler Grimmauld Meydanı 12 numaraya girebileceklerdir. Mecburen orada kamp kurarlar ve Kılıcı bulup hortkuluğu yok edene kadar orada kalırlar.

Harry ve Ron onlar çadırdalarken kavga ederler.Ron Harry’nin pek bir şey bilmediğini düşünmektedir. Ron gruptan ve oradan ayrılır. Bunun üzerine Harry ve Hermione tek başlarına Godric’s Hollow’a giderler. Voldemort’un yılanı Nagini|(Bathilda Bagshot kılığında) ile karşılaşırlar. Harry’in asası kırılır. Kaçarlar. Harry Hermione’nin asasını alır. Bu arada Harry bir akşam çadırda nöbet tutarken Maral(dişi geyik şeklinde bir patronus gelir ve Harry onun peşinden giderek Gryffindor’un kılıcını bulur (bu arada o maralı Harry’ye yardım etmek üzere Snape yollamıştır). Kılıç bir buz kütlesinin arkasındadır, Harry buzu kırıp soğuk suyun içine girer ve tam boğulmak üzereyken Ron gelip onu kurtarır. Ayrıca Ron Hortkuluk’u da yok eder. Böylece Ron, Harry ve Hermione tekrar barışırlar.

Toplam 3,367 kez okundu, Bugün 3 kez okundu

PAYLAŞ
BENZER PARAGRAFLAR
Yapay Zeka Sayesinde, Kızılötesi İzgeler Dakikalar İçinde Çözümlenebilecek
Biri Sizi Gözetliyor
Stephen Hawking’in Evrenimiz Hakkındaki Son Makalesi Çoklu Evren Gizemini Çözebilir..

YORUM

*